ثبت نام / ورود

ابزار تراشکاری

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ابزار شارژی

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

خرید ابزار شارژی

به دسته ای از ابزارآلات خانگی و صنعتی که نیروی راه اندازی آنها از طریق انرژی الکتریکی ذخیره شده در باتری های آنها فراهم میگردد ،ابزار شارژی گفته می شود.

ابزارهای شارژی نقش مهمی در تسهیل کارها انسان داشته اند و بخصوص در زمانی که امکان استفاده از نیروز الکتریسیته به طور مستقیم وجود ندارد، ابزارآلات شارژی بسیار کارآمد هستند.

با وجود اینکه از اختراع ابزارهای شارژی، نسبت به ابزارهای برقی سالیان زیادی نمیگذرد اما این ابزارها جایگاه قابل توجهی در بین کاربران خانگی و صنعتی پیدا کرده اند.

خصوصیات متعددی هست که باعث استقبال صنعتکاران و کاربران غیر صنعتی از این ابزار ها می شوند. از ویژگی های ابزارهای شارژی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اندازه های کوچکتر

حمل و نگهداری راحت تر

عدم نیاز به برق مستقیم

باتری ابزارهای شارزآنها را از اتصال مستقیم به برق در حین استفاده بی نیاز نموده است. باتری ها پس از خالی شدن با جریان برق شارژ میشوند و مجدد دستگاه قابلیت استفاده پیدا میکند.

دوام و طول عمر طولانی

انعطاف پذری و کارایی بالا

البته ابزارهای شارژی معایبی هم دارند که باعث میشود مورد پسند عده ای قرار نگیرند و کارایی مناسب نداشته باشند. این معایب را میتوان در پنج مورد نام برد:

پایان یافتن منبع تغذیه و نیاز به شارژ شدن

از آنجایی که هر باتری هر چقدر هم که توان بالایی داشته باشد پس از مدتی استفاده خالی میشود، این ضعف همیشه همراه ابزارهای شارژی هست که خطر تمام شدن شارژ را داشته باشند . با اینکه در تکنولوژی جدید باتری نسبت به گذشته خیلی سریعتر شارژ میگردند اما همچنان در صورت عدم وجود باتری زاپاس ،برای مدتی دستگاه غیرقابل استفاده میشود تا عملیات شارژینگ کامل گردد.

 قدرت و ظرفیت کمتر

از آنجا که باتری ها دستگاه های شارژی  در اغلب مواقع نسبت نوع برقی خود قدرت خروجی کمتری را پشتیبانی میکنند، و دستگاه های شارژی از ساختار داخلی ظریف تر و کم قدرت تری ساخته شده اند ، قدرت نهایی دستگاه گاها کمتر از مدل برقی خودش است. همچنین به علت محدودیت باتری ها ،ظرفیت کارایی دستگاه نیز از مدل برقی آن کمتر است

 وزن بیشتر 

با وجود اینکه ابزارهای شارژی ابعاد و سایز کوچکتری نسبت به ابزارهای برقی دارند اما، وجود باتری باعث افزایش چشمگیر وزن آنها شده است. این وزن میتواند باعث خستگی زودرس کاربر شود و گاها در ارتفاع میتواند ایجاد خطر نماید.

 نگهداری و تعمیر گران
تعمیر ابزارهای شارژی نیاز به تخصص و دانش خاصی دارد و برخلاف تعمیر ابزارآلات برقی متداول و همه گیر نیست. از طرفی چون ساختار داخلی این ابزارها ظرافت خاصی دارد تعمیر آنها سخت تر و پیچیده تر است
 

با وجود اینکه تنوع محصولات شارژی نسبت به مدل های برقی کمتر است،اما شامل طیف گسترده ای از ابزارآلات هستند.

                         ابزارشارژی1

در ادامه لیست ابزارهای شارژی متداول و پر مصرف را به اطلاعتان میرسانیم

دریل شارژی

دریل شارژی چکشی

پیچ گوشتی شارژی

بتن کن شارژی

فرز شارژی

مینی فرز شارژی

فرز مینیاتوری شارژی

منگنه کوب و میخکوب شارژی

پولیش شارژی

بلوور شارژی

سشوار شارژی

جارو شارژی

تمامی این دستگاه ها مشابه نوع برقی خود کار میکنند  و تفاوت انها در منبع تغذیه، قدرت و میزان کارآمدی میباشد 

برای آشنایی با کاربرد دستگاه های نام برده شده میتوانید بخش مربوط به ابزارهای برقی را مطالعه بفرمایید.

 

مشاهده همه ابزارهای شارژی