ثبت نام / ورود

ابزار تراشکاری

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

هلدر تراشکاری

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

هلدر تراشکاری چیست؟

 در صنعت تراشکاری به ابزاری که اینسرت تراشکاری یا الماس تراشکاری روی آن نصب می شود تا عملیات برشکاری، تراشکاری یت براده برداری قطعه کار انجام شود هلدر تراشکاری میگویند.

هولدر تراشکاری بسته به نوع و کاربرد آن انواع متنوعی دارد ولی هلدرهای تراشکاری به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

  1. هلدر فرز CNC
  2. هلدرهای دستگاه تراش NC

این دو دسته کلی نیز مدل ها و کاربری های متنوعی دارند. از هلدرهای فرز CNC میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

هولدر کف تراش


هلدر کف تراش ابزاری  است که معمولا برای تراشکاری سطح بیرونی  قطعه کار استفاده می شود.اینسرت های تراشکاری سوار شده روی هولدر کف تراش سطح قطعه را برش میدهند یا براده برداری می کنند.  قابلیت استفاده از اغلب الماس های تراشکاری از ویژگی جالب هلدرهای کف تراش است.هلدر کف تراش در صنایع متعددی بکار برده می شوند که برخی از انها عبارتند از؛ صنعت ماشین سازی، صنعت قالب سازی،  صنعت تراشکاری و....  با توجه به تنوع کاربرد هلدرهای کف تراش، تنوع مدل در  این ابزار زیاد است  چه از لحاظ لبه ها و پرها که محل نصب اینسرت تراشکاری هستند و چه از لحاظ اندازه. 

هلدر کف تراش
هولدر انگشتی
هولدر انگشتی برای تراشکاری های با ظرافت بیشتر نسبت به کف تراش و سایر ابزارهای تراش می باشد. این نوع را اصطلاحا End Mill می نامند. فرز انگشتی در واقع تمام کننده تراشکاری میباشد. بدین گونه که سطح پس از تراش توسط کف تراش و سایر ابزارآلات، توسط فرز انگشتی ظریف کاری می شود. و نا همواری های موجود را صاف کرده و از بین میبرد. همچنین سایز و اندازه فرز انگشتی نسبتا کوچک تر از کف تراش میباشد و هدفش تراشیدن و صاف نمودن با دقت بیشتر میباشد.
هلدر فرز تی (T)
هولدر تی به جهت شکل این هولدر که شبیه تی انگلیسی می باشد به این عنوان نامیده شده است. هلدر فرز T ابزاری است جهت ایجاد شیار بر روی سطوح فلزی که دارای مدل های مختلفی از جمله فرز T شیار مستقیم ، شیار چپ و راست ، فرز T الماس (کارباید) ، اینسرت تعویض شو ، و مدل HSS ، HSS-E می باشد و دارای سایزهای مختلف و با برند های آلمانی ، یوگوسلاوی ، چک و غیره … می باشد.
هولدر فرز بالنویز
هلدر فرز بالنویز ابزاری مناسب برای خزینه سازی قطعه است که امکان تغییر سریع تیغه ها را فراهم می کند و آن را به یک راه حل مناسب برای هر محیط تولید و تراشکاری تبدیل می کند. بدون نیاز به چرخاندن قطعه کار یا متوقف کردن فرز سر الماس، پیلیسه ها را جدا کرده و لبه ها را چفت می کند. فرز سر الماس برای بهره برداری اتوماتیک با تولید زیاد ساخته شده است.