ثبت نام / ورود

ابزار تراشکاری

مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ابزارآلات بادی

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

خرید ابزارهای بادی

یکی از پرکاربردترین و مقرون به صرفه ترین نوع ابزار آلات صنعتی، ابزارآلات بادی و پنوماتیک هستند.خانواده ابزارهای بادی با استفاده از هوای فشرده ی تولید شده توسط کمپرسور هوا کار میکنند.

با وجود اینکهابزاآلات بادی را پنوماتیک نیز مینامند،اما اغلب پنوماتیک به ابزارهایی اطلاق می شود که با فشار گاز  CO2 ذخیره شده در کپسول های کوچک قابل حمل نیز کار می کنند.

در خطوط تولید انبوه، استفاده از ابزارآلات پنوماتیک به علت استهلاک کم، وزن کم، تعمیر آسان و...  در مقایسه با دیگر ابزارآلات مقرون به صرفه تر میباشد.

 

                                   ابزارهای بادی1

ابزارهای بادی در صنایع گوناگونی همچون؛خودرو سازی، عمران و راه سازی،دندانپزشکی،نجاری، ذوب فلزات، مونتاژ قطعات و...  مورد استفاده قرار میگیرند.

از دلایلی که باعث استقبال صنعتگران از ابزارآلات بادی و پنوماتیک شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت های مناسب و مقرون به صرفه

تعمیرات آسان و کم هزینه

کاربری آسان با صرف انرزی کم

وزن و ابعاد مناسب

قابلیت حمل

شاید بتوان گفت خانواده ابزارالات بادی نسبت به ابزارهای برقی  و شارژی از تنوع کمتری برخوردار است . در ذیل این سطور به معرفی انواع مختلف ابزار بادی و پنوماتیک میپردازیم:

دریل بادی :

دریل بادی ابزاری مناسب در سوراخکاری است که با استفاده از کمپرسور کار میکند و در دو طرح سرکج و مستقیم در بازار یافت میشود.

پرچ کن بادی :

پرچ کن بادی جهت اتصال دو قطعه به یکدیگر بکار برده می شود، در واقع میخی داخل این پر چ کن قرار دارد دو قطعه را به هم متصل می شوند.

پرچ کن بادی چند نوع و مدل مختلف دارد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند مانند ؛میخ پرچ کن بادی پیستونی، میخ پرچ کن بادی هیدرولیک، میخ پرچ کن بادی تفنگی، میخ پرچ کن بادی مستقیم و میخ پرچ کن بادی پیستون جدا 

منگنه کوب بادی  - میخکوب بادی :

میخکوب بادی و منگنه کوب بادی همچون هم نوعان برقی و شارژی خود در صنعت چوب،مبلمان و کابینت بیسار مورد استفاده قرار میگیرند. اما به علت کارایی و قدرت بالا ،از انها در صنایع خودرویی نیز استفاده می شود.

بکس بادی :

آچار بکس بادی ابزاری است که برای باز و بسته نمودن پیچ  و مهره ها بکار میرود.کاربرد اصلی بکس بادی یا همان آچار بادی در باز و بسته کردن پیچ مهره اتصالات می باشد. سایز پیچ و مهره ،یاسز بکس بادی را تعیین میکند.

پیچگوشتی بادی :

از پیچگوشتی بادی برای باز و بسته کردن سریع پبچ ها استفاده میشود.

آچارجغجغه بادی :

جغجغه بادی نوعی آچار است که برای باز و بست پیچ هایی استفاده میشود که در نقاطی بکار رفته اند که دسترسی به آنها دشوار است.

پیستوله بادی :

پیستوله رنگ یا پیستوله بادی ابزاری عالی برای رنگ کردن سریع و با دقت سطوح می باشد. پیستوله بادی مدل ها و کاربربد های متنوعی دارد مانند ؛پیستوله قیرپاش، پیستوله گازوئیل پاش و.... .همچنینی بته به اینکه مخزن مایع در کدام سمت پیستوله طراحی شده است به پیستوله کاسه زیر و پیستوله کاسه رو نیز شهرت دارد.

تفنگ باد :

بادپاش یا تفنگ بادی ابزاری است که در سمپاشی مزارع  و باغات کاربرد زیادی دارد و همچنین برای پاشش مایعات بر سطوح بکار میرود.

 

 

 

 

 

مشاهده همه ابزارهای بادی

مشاهده ابزارهای بادی سوماک

مشاهده ابزارهای بادی رونیکس

مشاهده کمپرسوهای هوا